Skoro już tu jesteś to zapewne należysz do grupy świadomych klientów, wiedzących jakie zalety ma miękka woda oraz jakie zagrożenia oraz problemy stwarza twarda woda. Prawdopodobnie nie wiesz jednak w jaki sposób problem twardej wody rozwiązać.
UWAGA! W związku z dużą liczbą zgłoszeń reklamacyjnych od użytkowników zmiękczaczy wody Denver oraz WaterMark pojawiających się w ostatnim okresie, przed ostatecznym wyborem tego urządzenia zachęcamy do zapoznania się z ofertą zmiękczaczy wody marki Ecoperla oraz Pentair.
Najlepszym wyjściem w przypadku mieszkania w domu jednorodzinnym jest zakup centralnego zmiękczacza wody. Polacy coraz chętniej sięgają po to rozwiązanie. Urządzenie tego typu nie kosztuje już bowiem fortuny. Porządny zmiękczacz wody można nabyć za niewiele ponad 3 tysiące złotych. To niewielka kwota za miękkie włosy, naturalnie nawilżoną skórę, mniejsze opłaty za ogrzewanie oraz oszczędność na środkach chemicznych. Bardzo wielu Polaków tak uważa, stąd rosnące w dużym tempie zainteresowanie kompaktowymi zmiękczaczami wody.
Wróćmy teraz do samego wyboru urządzenia zmiękczającego wodę. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań konkurencyjnych, jednak nie bez powodu statusem bestsellera cieszą się ostatnio dwa produkty. Chodzi konkretnie o kompaktowy zmiękczacz wody Denver Plus 30, czyli absolutny hit wśród kompaktowych urządzeń zmiękczających wodę. Drugim bestsellerem jest kompaktowy zmiękczacz wody WaterMark 30, stanowiący nieco bardziej zaawansowaną i wydajną, ale też droższą alternatywę dla popularnego zmiękczacza Denver Plus 30. Oba urządzenia przeznaczone są do pracy w domach jednorodzinnych z 3-4 mieszkańcami.
Gama zmiękczaczy wody z serii Denver oraz WaterMark nie kończy się jedynie na wspomnianych już modelach, choć są to zdecydowanie najbardziej popularne filtry centralne zmiękczające wodę produkowane przez firmę Puricom. Zarówno zmiękczacz wody Denver Plus 30, jak i WaterMark 30 charakteryzują się pojemnością 30 litrów, czyli dokładnie tyle wynosi ilość złoża zmiękczającego. Nie oznacza to jednak, że oba urządzenia zmiękczają wodę tak samo szybko. Wydajność tańszego modelu to 1,8 m3/h, droższy WaterMark 30 może pochwalić się wydajnością 2,1 m3/h. Nie jest to duża różnica, ale dla niektórych stanowi wystarczający argument, by wybrać model droższy, wyposażony w kilka dodatkowych funkcjonalności, jak choćby tryb wakacyjny.
Do wyboru mamy jeszcze zmiękczacz wody Denver Plus 6 o pojemności jedynie 6 litrów i wydajności 0,4 m3/h. To miniaturowe urządzenie przeznaczone jest dla 1 lub 2 osób. Gabaryty zmiękczacza umożliwiają montaż w bardzo małych i ciasnych pomieszczeniach, jednak zakup tego modelu zaleca się jedynie w przypadku braku możliwości instalacji większych wersji. Cena jest nieznacznie niższa od pośredniej 15-tki. Pomiędzy małym Denverem Plus 6 i bestsellerem Denver Plus 30 jest jeszcze zmiękczacz wody Denver Plus 15. To model pośredni o pojemności 15 litrów i wydajności 1 m3/h. Wysokość urządzenia zbliżona jest do flagowej 30-tki. Wymiary różnią się natomiast co do szerokości i głębokości. Tu różnica jest zauważalna, choć mimo wszystko na tyle niewielka, że niemal każdy wybiera większy, niemal dwukrotnie wydajniejszy i nieznacznie droższy zmiękczacz wody Denver Plus 30.
Seria urządzeń zmiękczających WaterMark jest nieco uboższa. Mamy w niej bowiem wspomniany już zmiękczacz wody WaterMark 30 oraz mniejszy model WaterMark 12. To właśnie jego zaleca się w przypadku ograniczonego miejsca przeznaczonego na montaż. Zmiękczacz wody WaterMark 12 charakteryzuje się pojemnością 12 litrów oraz wydajnością 0,9 m3/h, czyli jest niemal tak samo wydajny jak znacznie większy zmiękczacz Denver Plus 15. Skoro więc ograniczeniem jest miejsce instalacji, warto wybrać produkt z droższej linii. Zmiękczacz wody WaterMark 30 to o niemal tysiąc złotych droższe od popularnego modelu Denver Plus 30 urządzenie, które zamyka gamę kompaktowych urządzeń zmiękczających firmy Puricom. Jakość wszystkich zmiękczaczy wody tego producenta potwierdzona jest certyfikatami oraz opiniami zadowolonych klientów.
Po prawie dwóch latach od publikacji tego artykułu zdecydowałem się uzupełnić go o zmiękczacze wody marki Pentair. To urządzenia bardziej kosztowne niż opisane powyżej zmiękczacze wody linii Denver Plus oraz WaterMark, dlatego też przeznaczone są dla klientów z nieco zasobniejszym portfelem. Miejmy jednak na uwadze fakt, że zmiękczacze wody Pentair to najprawdopodobniej najnowocześniejsze zmiękczacze wody dostępne w Polsce. Najtańszy i najmniejszy jest Pentair IQsoft 9 wyposażony w 9 litrów jonowymiennej żywicy monosferycznej. Przepływ maksymalny zmiękczacza wody Pentair IQsoft 9 wynosi 0,9 m3/h. Jest to produkt przeznaczony dla 1-2 osób w domu. Nieco większy jest zmiękczacz wody Pentair IQsoft 12 wyposażony w 12 litrów takiego samego złoża jak model Pentair IQsoft 9. Jego przepływ maksymalny wynosi 1,2 m3/h. Jest to model przeznaczony dla 2-3 osób w domu. Jeszcze większy jest zmiękczacz wody Pentair IQsoft 18 wyposażony w 18 litrów złoża filtracyjnego. Jego przepływ maksymalny wynosi 1,8 m3/h. Zmiękczacz ten przeznaczony jest dla 3-4 osób w domu. Największy jest zmiękczacz wody Pentair IQsoft 25 wyposażony w aż 25 litrów żywicy jonowymiennej monosferycznej. Jego przepływ maksymalny wynosi 2,6 m3/h. Zmiękczacz ten przeznaczony jest dla 5 i więcej osób w domu.
Witam serdecznie. Długo zastanawiałam się jaki zmiękczacz wody wybrać i najprawdopodobniej mam już wybrany model. Na 90% będzie to zmiękczacz Denver Plus 30, a na 10% zmiękczacz WaterMark 30. Jeżeli ktokolwiek ma dla mnie jakieś inne propozycje to jestem otwarta na sugestie, choć tak jak napisałam już, klamka niemal zapadła. Szukając informacji jaki zmiękczacz wody wybrać czytałam również o tym, że potrzebny jest filtr mechaniczny, który będzie chronić głowicę zmiękczacza. Mój typ to Atlas Filtri Hydra, choć czytałam na forach, że lepiej postawić na sprawdzoną serię Atlas Filtri BX z wymienianymi w tradycyjny sposób wkładami. Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Który filtr wybrać? A może jest tu ktoś, kto ma w domu działający zmiękczacz Denver Plus 30 wraz z którymś ze wspomnianych filtrów? Będę wdzięczna za doradzenie.
Pani Barbaro, jako hydraulik z ponad 20letnim stażem mogę szczerze pogratulować wyboru. Radzę pozostać przy tańszej wersji zmiękczacza. Wielokrotnie instalowałem u klientów zmiękczacz Denver i złego słowa nie mogę o nim powiedzieć. Natomiast WaterMark chyba tylko dwa razy podłączałem. Nie mówię, że jest gorszy, ale skoro zmiękczacz Denver jest o kilkaset złotych tańszy, a jest niemal równie dobry i przede wszystkim sprawdzony to po co przepłacać? Teraz odnośnie filtra mechanicznego to ja polecam sprawdzone BX, mimo iż są tańsze od Atlas Filtri Hydra. Dokładność filtracji jest większa w tradycyjnych Atlas Filtri BX, a same wkłady do tych obudów są naprawdę tanie. Wszyscy moi klienci brali zmiękczacz Denver wraz z tradycyjnymi filtrami mechanicznymi. Takie też rozwiązanie polecam.
Gdy budowałem dom (prawie 6 lat temu) nikt mnie nie uświadomił czym jest zmiękczacz wody, do czego służy, kiedy jest potrzebny i że przydałoby się wykonać badanie wody pod tym kątem. Żelazo, mangan i inne związki mam w normie, więc nie mam w domu żadnego sprzętu do uzdatniania wody. Kamień na armaturze to według mnie standard, przynajmniej wszędzie się go widuje. W poprzednim mieszkaniu też miałem zakamienione baterie, więc uznałem to za normalną sytuację i w domu. To samo w kwestii kamienia w czajniku. Jest strasznie gruba warstwa kamienia. Tym też się za bardzo nie przejmowałem. Problem pojawił się ubiegłej zimy, gdy zaobserwowaliśmy razem z żoną, że ogrzewanie podłogowe działa gorzej niż kilka lat temu. Oczywiście myśleliśmy, że coś nie tak z samym ogrzewaniem, ale okazało się, że w rurkach odłożyła się warstwa kamienia kotłowego, co spowodowało spadek wydajności. Zasięgnąłem opinii ekspertów i okazało się, że to wszystko przez bardzo twardą wodę. Nie wiedziałem też, że powinienem był kupić zmiękczacz wody, bo jak już mówiłem – nikt mnie nie uświadomił. Tak więc w chwili obecnej mam masakrycznie zakamienioną instalację wodną i grzewczą. Centralny zmiękczacz wody już zamówiłem, oczywiście wybór padł na zachwalanego Denvera, ale czeka mnie jeszcze odkamienienie całej instalacji, co pochłonie niemałe pieniądze. Dlatego przestrzegam wszystkich, którzy mieszkają w domu jednorodzinnym i nie posiadają zmiękczacza wody. To może się bardzo źle skończyć.
Gromki fajnie byłoby przeczytać w jaki sposób pozbyliście się kamienia w tej instalacji wodnej. Ja akurat nie potrzebuję takiej informacji, bo mąż rok temu zakupił centralny zmiękczacz wody, ale sądzę, że trafią na to forum osoby poszukujące odpowiedzi na takie pytanie. Trafiłam na ten wątek, bo siostra szuka zmiękczacza wody, a ja nie mogę polecić tego, który my mamy w domu. Dlatego też szukam alternatywy.
Ja też z chęcią przeczytam w jaki sposób pozbyć się tego dziadostwa. Mam podobny problem i czeka mnie czyszczenie instalacji oraz zakup centralnego zmiękczacza wody.
Z olbrzymią satysfakcją stwierdzam, że jestem posiadaczem wspominanego tu zmiękczacza wody Denver. Mam wersję z numerem 30 i z tego co widzę to wszyscy kupują dokładnie ten model. Według mnie zmiękczacz ten wart jest swojej ceny, choć o jakiej cenie my w ogóle tu mówimy. Ja zapłaciłem lekko ponad dwa tysiące za bardzo dobry sprzęt, powiedziałbym nawet, że za zmiękczacz wody z wyższej półki. Od dystrybutora dowiedziałem się, że do tej pory ani jedna sztuka nie miała wady, więc śmiało można powiedzieć, że ten zmiękczacz wody to bezproblemowy sprzęt. Dlatego też polecam wszystkim. Zwłaszcza za te pieniądze. Nic tylko kupować.
Zastanawia mnie, czy jest w chwili obecnej na rynku jakakolwiek alternatywa dla zmiękczacza wody Denver Plus 30. Nie to, że jestem zainteresowany kupnem, bo już mam wspomnianego Denvera. Jednak jeśli bym się zastanawiał jaki zmiękczacz wody wybrać to tak naprawdę nie miałbym chyba realnego wyboru biorąc pod uwagę możliwości oraz cenę opisywanego tutaj zmiękczacza wody. Powiem Wam jeszcze, że wczoraj u sąsiada, który nie ma zmiękczacza wody piłem herbatę i niesamowicie mi nie smakowała, aż ledwo ją wypiłem, by nie było wstydu, ale naprawdę przyzwyczaiłem się już tak do miękkiej wody, że inna mi po prostu nie smakuje. Polecam wszystkim.
Maurycy, miałbyś realny wybór, bo ostatnio mocno obniżono cenę na opisywany tutaj zmiękczacz wody WaterMark 30. Jeszcze miesiąc temu różnica cenowa między Denverem i wspomnianym WaterMarkiem wynosiła niemal tysiąc złotych. W chwili obecnej ze względu na promocję cenową to około 400 PLN, więc do przełknięcia w przypadku takiego urządzenia do uzdatniania wody w całym domu jednorodzinnym.
Alfred dzięki za informację o obniżce ceny na WaterMarka. Mąż się na niego mocno napalił. Ja wolałam kupić tańszy zmiękczacz wody i już nawet wybrałam model, ale mąż to gadżeciarz i chciał mieć kolorowy wyświetlacz. Na co to komu potrzebne?
Natalia Brodnik- ja się Twojemu mężowi wcale nie dziwię. Też bym wybrał WaterMark. A właściwie to już wybrałem, stoi w piwnicy, pięknie wygląda i pachnie nowością.
Ja WaterMarka kupiłem w lutym 2014, więc stoi u mnie już rok. Tryb wakacyjny pomimo różnych opinii- „a bo niepotrzebny, a bo dla lansu”, jest bardzo przydatny. Ja po dwutygodniowej nieobecności zaoszczędziłem mniej więcej 3 kg soli na regenerację. Niby nie dużo, ale weźmy pod uwagę, że niech opcja holiday obejmuje 4 tygodnie- wliczając w to święta, delegacje itp trochę tych dni wychodzi.
Ja zawsze włączam opcję holiday w WaterMark nawet jak wyjeżdżam na 5 dni. Myślę, że warto skorzystać, dziwię się tym którzy uważają inaczej.
Dokładnie, ta opcja jest świetna. Pozwala naprawdę dużo zaoszczędzić.
Natalia, ja bym na to starał się spojrzeć z perspektywy faceta, niekoniecznie gadżeciarza. Sam mam w domu zmiękczacz wody WaterMark 30, ale kupiłem go stosunkowo niedawno, gdy jego cena była lekko wyższa niż cena zmiękczacza Denver Plus 30. Za 220 PLN więcej mam sprzęt z kolorowym wyświetlaczem i trybem wakacyjnym. Tego trybu jeszcze nie używałem, natomiast wyświetlacza jak najbardziej. Jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze, ten w zmiękczaczu Denver Plus 30 wydaje się być mniej czytelny, a przede wszystkim nie jest kolorowy. Natalia, nie sądzisz, że 220 PLN przy sprzęcie za ponad 2 tysiące PLN to już niewielki koszt?
Jurgiel, a nie wolałeś poczekać aż dostępny będzie w sklepach zmiękczacz wody Ecoperla Vita? Ma być mniej więcej w cenie WaterMarka 30, a jest on zbudowany z markowych komponentów. Będzie jeszcze jakiś zmiękczacz Ecoperla Toro, ale ten ma być mniejszy, bo 24 litry pojemności. Natomiast wspomniany zmiękczacz wody Ecoperla Vita ma mieć 30 litrów, jak WaterMark 30 i Denver Plus 30.
Wodnik, dzwoniłem właśnie do sklepu sprzedającego różne zmiękczacze wody i powiedzieli mi, że Ecoperla Vita będzie najwcześniej w kwietniu, więc na chwilę obecną można sobie co najwyżej pomarzyć. Oby tylko faktycznie w kwietniu był dostępny, choć ja jestem w stanie czekać dłużej, budowa na razie rozgrzebana, więc nie spieszy mi się aż nadto.
Też zastanawiałem się jaki zmiękczacz wody wybrać, ale po przeczytaniu kilku recenzji i artykułów mój wybór padł na WaterMark 30. Teraz jest tylko trochę droższy od Denvera, będącego liderem w swojej klasie, liderem i bestsellerem. Za równo 220 PLN więcej mam model wyższy. Opłaca się? Pewnie.
Nie każdemu było pisane kupienie zmiękczacza wody WaterMark 30 w takich pieniądzach. Ja się dałem nabrać i kupiłem z nieoficjalnego źródła znacznie drożej. Teraz nic mi już nie pozostało jak tylko się wkurzać na swoją własną głupotę. Dobrze, że żona nie wie ile kasy bez sensu przepuściłem.
Ja na szczęście kupiłem wersję z hologramem dystrybutora polskiego. Wiem, że mam pełną gwarancję i że dystrybutor w razie czego ma części do mojego zmiękczacza wody. Natomiast po cichu liczę na to, że nigdy nie będzie mi dane skorzystać z gwarancji, gdyż mój zmiękczacz wody będzie działał sprawnie przez wiele lat.
Ja jeszcze nie wiem jaki zmiękczacz wody kupić, ale poważnie zastanawiam się nad Erie IQsoft Eco 26. Czy ma ktoś z Was ten zmiękczacz wody? Możecie mi coś więcej o tym urządzeniu powiedzieć? Wszędzie w internecie widzę jedynie recenzje i testy Denvera oraz WaterMarka, a właśnie o Erie IQsoft Eco 26 strasznie mało informacji. Czy to oznacza, że ten zmiękczacz wody cieszy się małym powodzeniem?
Nikt tu jeszcze nie wspomniał o zmiękczaczu wody Erie IQsoft Eco 26, który co prawda jest droższy niż wspomniane w artykule zmiękczacze wody, ale na cenę swą zasługuje. Po pierwsze jest to produkt markowy. Chyba każdy z branży zna firmę Erie i wie, że produkuje jedynie wysokiej klasy urządzenia. Po drugie jest to zmiękczacz bardzo wydajny i cichy. Ja sam jeszcze nie kupiłem zmiękczacza wody, bo budowa dopiero w toku, ale jak już na zakup zmiękczacza wody przyjdzie czas to na pewno będzie to Erie IQsoft Eco 26 lub Ecoperla Vita.
@Paweł, mało kto pisze o zmiękczaczu wody Erie IQsoft Eco 26, bo jego cena jest astronomiczna. Może i dla zamożniejszych wydanie 3565 złotych to jak splunięcie, ale dla mnie to dość sporo. Ja sama zastanawiam się nad zmiękczaczem wody WaterMark 30.
Aneta, jeżeli nie potrzebujesz zmiękczacza wody na cito to zamiast modelu WaterMark 30 polecę Ci zmiękczacz wody Ecoperla Vita. Obecnie trwają testy tego urządzenia i wypadają naprawdę dobrze. Cena ma być nie większa niż modelu WaterMark 30.
Też czytałem, że zmiękczacz wody Ecoperla Vita ma być przyszłym bestsellerem i ma całkowicie zdetronizować obecny bestseller, czyli zmiękczacz wody WaterMark 30.
Właśnie przeczytałem w internecie, że zmiękczacz wody Ecoperla Vita jest w pełni wykonany z europejskich komponentów i również składany w Europie, a konkretnie w Belgii, czyli tak samo jak filtry Cintropur i zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco.
Na chwilę obecną chyba najlepszym wyborem jest zmiękczacz wody WaterMark 30. Kosztuje niecałe 2500 i zmiękcza wodę jak ta lala. Póki nie ma jeszcze w oficjalnej sprzedaży Ecoperla Vita to właśnie WaterMark 30 najlepiej wybrać.
Też długo zastanawiałem się jaki zmiękczacz wody kupić i finalnie mój wybór padł na Erie IQsoft Eco 26. Kupiłem go w sklepie internetowym, instalował mi go mój hydraulik. Jest dość ogarniętym hydraulikiem, dlatego nie miał żadnego problemu z tym zmiękczaczem wody. Warto dokupić bypass do zmiękczaczy wody Erie. Niestety kosztuje prawie 200 złotych, ale przydaje się w celu odłączenia zmiękczacza z obiegu wody. Wiem natomiast, że mój sąsiad ma zmiękczacz wody WaterMark 30 i również jest z niego zadowolony, nie miał jak dotąd żadnych problemów, instalacja też przeszła gładko i sprawnie.
Jest to temat w którym każdy może mieć swoje zdanie. Bo jednemu coś gorszej jakości będzie działało dobrze, a drugiemu źle. Również tak będzie z drogimi sprzętami.
A ja wcale nie uważam, żeby jakieś zmiękczacze były dla bogaczy. Jest bardzo wiele osób, które mogą sobie pozwolić na kupno odkładając co miesiąc pewną kwotę.
Antoni tak to jest, jak się kupuje w niesprawdzonych źródłach, teraz jest coraz więcej oszustów, więc trzeba uważać.
Aneta przypominam Ci jednak, że w Polsce coraz więcej osób mało zarabia więc nie wiem, czy można tak po prostu wydać tyle pieniędzy.
Zachwalając wszędzie Water Marka czy Denwera zapominacie napisać że, jest to typowy Chiński produkt, to że dociera do nas z Hiszpanii, nie czyni go Hiszpańskim produktem.
Zgadzam się z powyższym wpisem. Denver i WaterMark to produkty azjatyckie, choć składane w Hiszpanii. Nie zmienia to jednak ich prawdziwego pochodzenia. Ostatnio strasznie się te zmiękczacze wody sypią. Pierwsze serie były bardzo udane i nic się nie działo, ale teraz jest tragedia. Wystarczy trochę poczytać na forach dyskusyjnych jak ludzie się żalą na Denvery i WaterMarki. Współczuję posiadaczom. Jeśli ktoś jeszcze nie kupił zmiękczacza wody to powinien zainteresować się najnowszymi produktami do zmiękczania wody – Ecoperla Toro oraz Ecoperla Slimline CS 30. W zasadzie cała seria Ecoperla Slimline CS jest warta uwagi, ale flagowy jest model 30. Belgijska produkcja, polska marka.