Zrobiłeś badanie twardości wody i niestety okazało się, że stopień jest bardzo wysoki? Co teraz? Z Twoim problemem poradzi sobie zmiękczacz wody! Tylko co powinno być wytyczną wyboru konkretnego modelu spośród tak wielu propozycji?
Złoże filtracyjne
W tym wypadku mamy do wyboru zmiękczacze wody pracujące w oparciu o złoże monosferyczne oraz złoże polisferyczne. Najlepiej wybierać urządzenia z pierwszym rodzajem żywicy jonowymiennej. Jest o wiele lepsza pod względem jakości, dokładniej zmiękcza wodę, równomiernie się zużywa, jest bardziej trwałe, a wszystko dzięki takiej samej budowie każdej cząsteczki.
Zapotrzebowanie na uzdatnioną wodę
Przy wyborze odpowiedniej ilości złoża znaczenie będzie miała: ilość osób zamieszkujących gospodarstwo domowe, wielkość budynku, ilość łazienek, ilość zużywanej wody. Im większe zużycie, dom, więcej mieszkańców, tym większej wydajności będziemy potrzebować.
Producent
Warto wybierać produkty, które wyróżniają się najlepszą jakością i solidnym wykonaniem, a takie najczęściej pochodzą od znanych i renomowanych producentów. W przypadku zmiękczaczy wody najlepiej poczytać opinie w Internecie, dowiedzieć się, co najchętniej wybierają Polacy. Dużą popularnością cieszy się na przykład polska marka Ecoperla współpracująca ze światowymi liderami, jak Clack czy Erie.
Gwarancja
To dość istotny element, o którym wielu przyszłych użytkowników często zapomina. Warto zwracać uwagę na okres oraz warunki gwarancji. Może zdarzyć się, że do jej przedłużenia lub utrzymania wymagany jest autorski serwis. Wybrane zmiękczacze wody polskiej marki Ecoperla, tj. seria Ecoperla Softower czy Ecoperla Toro, posiadają aż 10 lat gwarancji. To obietnica wsparcia technicznego ze strony marki, która świadczy o najwyższej jakości urządzeń.
Głowica sterująca
Głowica sterująca to jeden z najważniejszych komponentów zmiękczacza wody. Kieruje odpowiednią pracą i cyklami regeneracji. Jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Z tego względu warto zwrócić uwagę na producenta oraz jakość wykonania. Zmiękczacze wody pracujące na chińskich głowicach często bardzo szybko przestają odpowiednio zmiękczać wodę, a w wielu przypadkach przestają działać w ogóle. Sprzedawcy szczególnie polecają głowice sterujące pracujące w oparciu o elektrozawory.
Koszty ponoszone podczas użytkowania zmiękczacza wody
Czasem wydaje nam się, ze tańsze znaczy najlepsze. Wcale tak nie jest. Najtańsze zmiękczacze wody mogą okazać się najdroższymi w eksploatacji z powodu chociażby częstych awarii. Najlepiej wybrać urządzenie, które ma optymalne parametry. Nie są ani zaniżone, ani zawyżone. Eksperci z branży uzdatniania wody doradzają zakup produktu z Ecoperla Perfect System. Te ustawienia uznawane są za optymalne i zapewniające oszczędności. Niewielkie zużycie wody i soli na regenerację, wydłużona żywotność złoża to dodatkowe zalety.
Dodatkowe udogodnienia i funkcje
Jak w każdym przypadku i wśród zmiękczaczy wody znajdą się modele, które stanowczo odbiegają od reszty. Posiadają o wiele wygodniejsze rozwiązania. Są też bardziej funkcjonalne. Już teraz na rynku można znaleźć urządzenia kompatybilne z telefonami, których działanie można dostosować do potrzeb za pomocą aplikacji. Te jednak nadal należą do najdroższych. Innym udogodnieniem jest alarm dosypywania soli, dzięki któremu zawsze będziemy poinformowani o potrzebie uzupełnienia zbiornika. Jeszcze inną innowacją jest system suchego zbiornika, który zapobiega powstawaniu złogów soli oraz powstawaniu tak zwanych mostów solnych.
Gdzie szukać porady?
Darmowej porady w sprawie doboru odpowiedniego zmiękczacza wody udzieli ekspert ze strony https://www.filtry-do-wody.info/
Fajny artykuł. Bardzo pomocny. Akurat poszukuję zmiękczacza wody i na pewno wezmę pod uwagę wszystkie rady i wskazówki zawarte w tym tekście. Które zmiękczacze wody będą miały złoże monosferyczne?
Jammal, z tego, co się orientowałem to wszystkie zmiękczacze wody marki Ecoperla mają monosferyczną żywicę jonowymienną Lewatit. Podobno najlepsze dostępne złoże niemieckiej produkcji. Mój kolega trochę się obraca w tych wytworach chemicznych i mówił, że ogólnie jest to bardzo trwały materiał i nie trzeba wymieniać tak często, jak złoża polisferycznego. Więc Lewatit znajdziesz w kompaktowych zmiękczaczach wody Ecoperla Toro oraz Ecoperla Slimline CS, ale też w dwuelementowej serii Ecoperla Softower.
Czytałem ten artykuł o porównaniu zmiękczacza wody Ecoperla Toro do Denvera i Watermarka. Podobno te dwa ostatnie nie są już tak dobre jak kiedyś. Coś się chyba zmieniło w produkcji, bo jak kiedyś nie było żadnych problemów, tak teraz sklepy boją się je sprzedawać z powodu mnóstwa telefonów o awariach. Za to o Ecoperla Toro teraz można znaleźć dużo dobrego. Ja trzymam osobiście kciuki, żeby marce jak najlepiej się wiodło, bo sam wybrałem ten zmiękczacz i jest mega dobry pod względem jakości.
Ja już się nauczyłem, że jakość złoża ma ogromne znaczenie. Wcześniej mieliśmy w domu zmiękczacz wody ze złożem polisferycznym. Teraz się przeprowadziliśmy i zainwestowaliśmy w rekomendowany zmiękczacz wody ze złożem monosferycznym. Różnica jest zauważalna choćby pod względem czasu eksploatacji złoża i potrzeby jego wymiany.
dla mnie to wszystko jest pic na wodę fotomontaż , zmiękczacze wody i tak wszystkie są pewnie produkowane w chinach i tylko różnią się ceną i bajerami , zasada działania jest taka sama